facebook google instagram OLX

SPECYFIKACJA JAKOŚCIOWA KLAS DLA WYROBÓW Z DREWNA 

MODRZEW 

Naturalną cechą drewna modrzewiowego jest powstawanie rys, pęknięć po obu  stronach deski nawet już zamontowanej – jest to zjawiskiem całkowicie  naturalnym, gdyż jest to drewno twarde, wytrzymałość mechaniczną można porównać nawet do drewna egzotycznego. 

Ten gatunek drewna cechuje mieszanka kolorów od złocisto-miodowego po  brunatno-czerwony. 

KLASA A/B 

Naturalne wady i ubytki tego typu drewna jakie mogą pojawić się w tej klasie to:  sęki, szorstkość przy sękach, sęki na bokach deski, niedostrugania podczas obróbki,  pęknięcia, pojedyncze krople żywiczne, uszkodzenia mechaniczne na naddatku  długości – dopuszczalne na prawej stronie deski (drobny ryfel) – znaczne wady nie  mogą przekraczać 5% otrzymanych desek. 

Wady na drugiej/lewej stronie deski są dopuszczalne (gruby ryfel). 

Deska jest po suszarni komorowej w 100% nadaje się do położenia na tarasie  po zaimpregnowaniu/olejowaniu/lakierowaniu czy malowaniu (we własnym  zakresie). 

KLASA A

Klasa ta jest praktycznie bezsęczna i podlega procesowi selekcji zanim trafi do  klienta. 

Naturalne wady i ubytki – dopuszczalne są pojedyncze bardzo drobne sęki nie  przekraczające 35mm, drobne krople żywiczne, niewielkie pęknięcia. Niedopuszczalne są – mocne i długie pęknięcia, wypadnięte boczne sęki,  występowanie dużych sęków, niedostrugania na prawej stronie deski (drobny ryfel). Niewielkie wady na drugiej/lewej stronie deski są dopuszczalne (gruby ryfel). 

Deska jest po suszarni komorowej w 100% nadaje się do położenia na tarasie  po zaimpregnowaniu/olejowaniu/lakierowaniu czy malowaniu (we własnym  zakresie). 
 
ŚWIERK 

Drewno iglaste ma szerokie zastosowanie od tarcicy budowlanej i drewna  konstrukcyjnego po deski tarasowe czy elementy wykończeniowe m.in elewacje,  podłogi, listwy itp. 

Naturalną cechą tego gatunku drewna jest powstawanie drobnych pęknięć, drewno  jest lekkie i dosyć miękkie zachowując przy tym trwałość i wytrzymałość. Ten gatunek drewna cechuje kolor białawo-żółtawy. 

KLASA A/B

Naturalne wady i ubytki tego typu drewna jakie mogą się pojawić: występowanie  sęków, szorstkość przy sękach, pęknięcia, pojedyncze krople żywiczne. Niedopuszczalne są: wypadnięte sęki, uszkodzenia uniemożliwiające prawidłowy  montaż deski, znaczące uszkodzenia powierzchniowe (drobny ryfel)! Wady na drugiej/lewej stronie deski są dopuszczalne (gładka/bez ryflowania).

Deska jest po suszarni komorowej w 100% nadaje się do położenia na tarasie  po zaimpregnowaniu/olejowaniu/lakierowaniu czy malowaniu (we własnym  zakresie). 

Deski na pióro/wpust (klasa A/B): 

Naturalne wady i ubytki tego typu drewna jakie mogą się pojawić: wyraźne słoje,  sęki na piórze, sęki na desce, pęknięcia, pojedyncze krople żywiczne, uszkodzone pióra (które chowają się przy montażu) nie dłuższe niż 5% długości deski, wypadnięte  sęki na lewej stronie deski, uszkodzenia mechaniczne na naddatku długości. Niedopuszczalne są: wypadnięte sęki, uszkodzenia uniemożliwiające prawidłowy  montaż deski, znaczące uszkodzenia powierzchniowe – na prawej stronie deski. Wady na lewej stronie deski są dopuszczalne.  

Deska jest szlifowana tylko jednostronnie (prawa strona)! 

Deska (strugana na pióro/wpust) jest po suszarni komorowej w 100% nadaje się do  montażu po zaimpregnowaniu/olejowaniu/lakierowaniu czy malowaniu (we  własnym zakresie). 

Uprzejmie informujemy, że wszystkie cechy charakterystyczne dla danego gatunku  drewna, wynikające z faktu, że jest to materiał naturalny, a nie kompozyt, muszą być przez Państwa zaakceptowane. Zwracamy się z prośbą o poszanowanie natury i  docenienie jej unikalności i piękna.  

Dopuszczalna tolerancja: 

2,0 mm na grubości produktów 

2,0 mm na szerokości produktów 

+/- 2cm na długości produktów 

Klasa A/B oznacza 60% klasy A i 40% klasy B. W każdej klasie dozwolone jest do 5% drewna o klasę niżej. 

Wszystkie deski na pióro/wpust typu: deska elewacyjna, podbitka i deska  podłogowa do wyceny liczone są z piórem! 

Ewentualny zwrot materiału możliwy jedynie gdy materiał drewniany nie ma na sobie śladu użytkowania, montowania czy impregnacji (impregnatem/lakierem/olejem/farbą).

Klient może zwrócić / odstąpić od umowy zawartej na odległość zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem w ciągu 14 dni od daty zakupu, materiał musi być w nienaruszonym stanie. Prawo to jednak dotyczy wyłącznie zakupów dokonywanych przez osoby prywatne (nie firmy), które realizowały swoje zamówienie na odległość. Zakupy realizowane osobiście w hurtowni Planeta Drewna nie podlegają zwrotowi.

W przypadku zwrotu materiału zamówionego na odległość, kupujący ponosi koszty transportu zwrotnego chyba, że sprzedawca zobowiązał się, że sam go odbierze od klienta. Nie przyjmujemy zwrotów pobraniowych!
Zwrot pieniędzy nastąpi nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania przez nas zwrotnego materiału.
 
Reklamacje rozpatrujemy w możliwie najkrótszym terminie, nie później niż 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. Klient musi pamiętać, że podstawą do wszczęcia procedury reklamacji jest prawidłowo wypełniony formularz reklamacyjny lub spełnienie wytycznych / wymagań przesłanych przez sprzedawcę oraz odesłany dowód zakupu. Uzasadniona reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, a produkt uszkodzony zostanie wymieniony na inny (jeśli nadal jest dostępny w sprzedaży).
W przypadku braku możliwości wymiany zostaną zwrócone koszty uszkodzonego materiału.